Fuar Hakkında

Atis Fuarcılık tarafından Fotoğraf Organizasyonları Derneği (FOTON) işbirliğinde düzenlenecek olan “Photo Contact İstanbul” fuarı, 21-25 Şubat 2024 tarihleri arasında İstanbul’da, Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri Merkezi‘nde gerçekleştirilecektir.

Fuarda dünya çapında tanınmış fotoğraf markaları, en son teknolojiye sahip ışık sistemleri, ürün çekim yardımcı malzemeleri, tripodlar, monopodlar, drone’lar, mobil baskı makineleri gibi çeşitli fotoğraf ekipmanlarını ithal eden firmalar, fotoğraf baskısı ve diğer dijital baskı hizmetleri sunan kurumlar yer alacaktır. Ayrıca, özel fotoğraf baskı kağıtları üreten ve sağlayan şirketler de fuarda stantlarını açacaktır.

Fuar, aynı zamanda fotoğraf stüdyoları, fotoğrafçılık eğitimi veren kurslar, fotoğrafçılık alanında eğitim veren okullar, enstitüler ve diğer eğitim kuruluşları ile fotoğrafçılıkla ilgili sivil toplum kuruluşlarının da katılımını sağlayacaktır. Bu sayede, fuara katılan ziyaretçiler, fotoğrafçılıkla ilgili yeni teknikler öğrenme ve uzmanlardan bilgi edinme fırsatı bulacaktır.

“Photo Contact İstanbul” fuarı, ulusal ve uluslararası sanatçıların eserlerini içeren sergilere de ev sahipliği yapacaktır. Bu sergiler, farklı temalar altında çeşitlilik gösterecek ve ziyaretçilere sanatsal bir deneyim yaşatacaktır.

Sanat ve fotoğraf dünyasına yönelik etkinlikler ve konferanslarla zengin bir programa sahip olan fuar süresince, çeşitli konularda workshoplar düzenlenecektir. Bu workshoplar, katılımcılara fotoğrafçılıkla ilgili yeni perspektifler sunacak ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

“Photo Contact İstanbul” fuarında ayrıca, 5 gün boyunca devam edecek ve toplamda 20 saat uzunluğunda bir sertifika programı da düzenlenecektir. Bu program, fotoğrafçılıkla ilgili derinlemesine bilgi edinmek isteyenlere yönelik olacak ve katılımcılara sertifika alma imkanı sunacaktır.

Fuarın ziyaretçi profili oldukça geniş kapsamlıdır. Fotoğraf sanatçıları, profesyonel fotoğrafçılar, basın mensupları, foto muhabirleri, fotoğraf kulüpleri, fotoğraf dernekleri, fotoğraf stüdyoları, reklam şirketleri, fotoğraf severler ve öğrenciler gibi farklı kesimler fuarı ziyaret edecektir.

“Photo Contact İstanbul” fuarı, Türkiye’de fotoğraf sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olacaktır. Katılımcılar ve ziyaretçiler, sektördeki yenilikleri keşfetmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve fotoğraf tutkunu insanlarla bir araya gelmek için bu fırsatı kaçırmamalıdır. Türkiye’de fotoğraf alanında bir buluşma noktası olacak ve sektörün gelişimine önemli katkılar sağlayacak Photo Contact İstanbul’a tüm fotoğraf sevdalıları davetlidir.